kamstrup_logo_red_medium-min
Šilumos apskaitos prietaisas Multical 403

Šilumos ir vėsumos skaitiklis
biurams ir šilumos punktams​

Privalumai:

• Programuojamas archyvinių duomenų registratorius su minučių, valandų ir parų intervalais
• Paprastas paduodamos, grįžtamos linijos pasirinkimas
• 2 sekundžių integracijos intervalas
• Baterijos tarnavimo laikas, su įjungtu duomenų perdavimu, kai duomenys perduodami 10s intervalu, siekia net iki 16 metų
• „M-Bus“, „ModBus”, „NBioT” ir kiti protokolai
• Laisvai pasirenkamas komunikacijos modulis
• 7 arba 8 skaitmenų ekrano skiriamoji geba
• Patogi vartotojo sąsaja su 2 mygtukais

Techninis aprašymas

Kam skirtas

šilumos skaitiklis Multical 403 yra statinis šilumos skaitiklis, vėsumos skaitiklis arba kombinuotas šilumos/vėsumos skaitiklis, kurio veikimo principas pagrįstas ultragarso greičio matavimo metodu. Skaitiklis skirtas matuoti energiją beveik visų tipų šiluminiuose įrenginiuose, kuriuose vanduo naudojamas kaip energijos perdavimo terpė.

MULTICAL® 403 sudaro skaičiuotuvas, srauto jutiklis ir du temperatūros jutikliai. MULTICAL® 403 buvo sukurtas matuoti energijos suvartojimą butuose, vienbučiuose ir daugiabučiuose namuose, biuruose ir smulkioje pramonėje. Skaitiklį paprasta sumontuoti, jo temperatūros diapazonas yra 2 . . . 180 ° C. Gaminamų skaitiklių diapazonas yra nuo qp 0,6 m³/h iki qp 15 m³/h nominalaus debito.

Dėl tvirtos konstrukcijos ir aukštos kokybės „MULTICAL® 403“ praktiškai nereikalinga priežiūra, o paprasta sąranka leidžia lengvai konfigūruoti naudojant skaitiklio priekinius klavišus.

MULTICAL® 403 buvo optimizuotas, palyginti su ankstesnėmis kartomis. Bendras dinaminis diapazonas nuo minimumo iki įsotinimo taško buvo padidintas ir dabar siekia net 1600:1, o matuoklio patvirtintas dinaminis matavimo diapazonas yra 250: 1. Taip užtikrinama, kad kiekviena suvartota energija būtų tiksliai išmatuota ir apskaičiuota mums taip gerai žinomu nepriekaištingu Kamstrup tikslumu.

Jei reikia, skaitiklis gali būti maitinamas ir iš elektros tinklo (220VAC arba 24VAC) arba iš baterijos, kurios tarnavimo laikas yra 16 metų. Nesvarbu, kokį sprendimą pasirinksite, „MULTICAL® 403“ energijos suvartojimas yra tikrai mažas.

Funkcionalumas

Pratekėjęs tūris matuojamas naudojant dvikryptę ultragarso metodiką, pagrįstą bangos sklidimo laiko matavimo metodu, kuris yra patikimas ilgalaikis stabilus ir tikslus matavimo principas.

Sukaupta šilumos energija ir (arba) vėsumos energija gali būti rodoma kWh, MWh arba GJ, Displėjus gali atvaizduoti septynių ar aštuonių skaitmenis. Specialius ekranas buvo  sukurtas siekiant užtikrinti prietaiso ilgaamžiškumą.

Priekiniais „MULTICAL® 403“ klavišais galima konfigūruoti įvairius prietaiso nustatymus: srauto jutiklio padėtį paduodamoje arba grįžtamoje linijoje, energijos atvaizdavimo vienetus, pagrindinį „M-Bus“ adresą, „WM-Bus” įjungimą/ išjungimą, numatytas atskaitos datas ir kt. Konfigūraciją galima atlikti pačiam vartotojui, taip taupant laiką.

Dėl tvirtos konstrukcijos ir aukštos kokybės šilumos skaitiklis Multical 403 praktiškai nereikalauja priežiūros, o paprasta konstrukcija ir algoritmas leidžia jį lengvai konfigūruoti naudojant klavišus po displėjumi.

MULTICAL® 403 buvo optimizuotas, palyginti su ankstesnėmis kartomis. Bendras dinaminis diapazonas nuo sodrumo iki paleidimo buvo padidintas iki 1600: 1, o matuoklio patvirtintas dinaminis diapazonas yra 250: 1. Taip užtikrinama, kad kiekvienas galimas vartojimas būtų matuojamas tokiu pat gerai žinomu Kamstrup tikslumu.

MULTICAL® 403 galima įsigyti su „WM-Bus”, „M- Bus”, „ModBus RTU” ir kitais ryšio moduliais arba juos įsigyti vėliau ir istatyti į prietaisą. Tai gali atlikti pats vartotojas. Moduliai yra su impulsų įėjimais – papildomos įrangos pajungimui arba impulsų išėjimais – vandens skaitiklių su impulsiniais išėjimais pajungimui.