Šilumos apskaitos prietaisas MC 803
kamstrup_logo_red_medium-min
Šilumos apskaitos prietaisas Multical 803

Universalus šilumos ir vėsumos skaitiklis,
lengvai montuojamas ir patogus naudoti

Trumpai:

• Programuojamas archyvinių duomenų registratorius su minučių,
valandų, parų intervalais.
• 2 sekundžių integracijos intervalas
• Laisvai parenkami 4 komunikacijos moduliai.
• Didelis ekranas su pašvietimu ir 7 arba 8 skaitmenų skiriamąja geba.
• Patogi vartotojo sąsaja su 3 mygtukais.
• IP65 apsaugos klasė
• 6 metų atsarginė baterija su „M-Bus” komunikacijos užtikrinimu.
• „Kamstrup“ ULTRAFLOW® automatinis aptikimas.
• Automatinis Pt100 arba Pt500 temperatūros jutiklių aptikimas.
• 2-laidžių ir 4-laidžių temperatūros jutiklių pajungimas.
• Suderinamas su mišriu skysčiu.

Šilumos skaitiklio Multical 803 aprašymas

Kaip tai veika?

Šilumos apskaitos prietaisas Multical 803 yra tvirtas ir universalus skaičiuotuvas, naudojamas šilumos, vėsumos  arba šilumos/vėsumos apskaitai. Palaiko 1 arba 2 srauto jutiklius ir 1, 2, 3 arba 4 temperatūros jutiklius. Skaitiklis skirtas matuoti energiją beveik visų tipų šiluminiuose įrenginiuose, kuriuose vanduo naudojamas kaip energijos perdavimo terpė.

MULTICAL® 803, be šilumos ir aušinimo matavimo, gali būti naudojamas nuotėkio stebėjimui, nuolatiniam veikimo stebėjimui, galios, srauto ir temperatūros ribotuvui su vožtuvo valdymu, taip pat energijos matavimui tiek atvirose, tiek uždarose sistemose.

Pagal EN 1434 ir MID MULTICAL® 803 gali būti priskirtas „skaičiuotuvui“ su atskiru tipo patvirtinimu ir patikrinimu. MULTICAL® 803 skaičiuotuvo viršų galima atskirti nuo jungties pagrindo 4 mm šešiakampiu veržliarakčiu.

Šilumos apskaitos prietaisas Multical 803 turi net 2 srauto jutiklių įėjimus, kuriuos galima naudoti tiek elektroniniams, tiek mechaniniams srauto jutikliams. Impulso reikšmę galima sukonfigūruoti nuo 0,001 iki 300 impulsų/litre, o skaičiuotuvą galima sukonfigūruoti visiems vardiniams srauto jutiklių dydžiams nuo 0,6 iki 15 000 m3/h. Pagal numatytuosius nustatymus skaičiuotuvas tiekiamas su galvaniškai sujungtais srauto jutiklio įėjimais, kurie tinka ULTRAFLOW®. Be to, galima tiekti jungiamąją plokštę su 2 galvaniškai izoliuotais srauto jutiklio įėjimais.

Sukaupta šilumos energija ir (arba) vėsumos energija gali būti rodoma kWh, MWh, GJ arba Gcal, visa tai pateikiant septynių ar aštuonių pagrindinių skaitmenų simboliais apšviestame ekrane. Ekranas buvo specialiai sukurtas siekiant užtikrinti ilgą tarnavimo laiką ir ryškų kontrastą plačiame temperatūrų diapazone.

Multical 803 skaitiklio vaizdas iš vidaus

Savybės

MULTICAL® 803 gali būti maitinamas iš tinklo 24 VAC arba 230 VAC įtampa. Integruota atsarginė baterija  taip pat užtikrina, kad skaitiklis galėtų dirbti 6 metus, jei dingtų išorinis maitinimas. „M-Bus” komunikacija veikia ir dingus išorinei įtampai.

„MULTICAL® 803“, turi daug programuojamų funkcijų ir galimybę keisti komunikacijos modulius. Dėl pasiekto konfigūracijos lankstumo, užtikriname optimalų jo panaudojimą įvairiose srityse. Skaitiklis sukonfigūruotas gamykloje ir paruoštas naudoti. Tačiau po montavimo galima pakeisti/perkonfigūruoti naudojant skaitiklio priekinius klavišus, READy arba METERTOOL HCW programas.

Automatinis UF aptikimas  leidžia keisti ULTRAFLOW®X4 nekonfigūruojant MULTICAL® 803, (nereikia keisti CCC kodo). MULTICAL® 803 gali automatiškai sureguliuoti pulso vertę ir qp, kad atitiktų prijungtą ULTRAFLOW®X4. Automatinis aptikimas UF yra aktyvus su CCC kodu 8xx ir įjungiamas, kai surenkamas skaičiuotuvo viršus ir pagrindas. Be to, MULTICAL® 803 turi automatinį Pt tipo aptikimą. Atpažįsta Pt100 ir Pt500 jutiklių tipus. Su sąlyga kad visi prijungti jutikliai bus to paties tipo.