Šilumos skaitiklis Multical 603
kamstrup_logo_red_medium-min
Šilumos apskaitos prietaisas Multical 603

Pažangus, konfigūruojamas
šilumos ir vėsumos skaitiklis

• Programuojamas archyvinių duomenų registratorius su minučių, valandų ir parų intervalais
• 2 sekundžių integracijos intervalas
• Baterijos tarnavimo laikas, su įjungtu duomenų perdavimu, kai duomenys perduodami 10s intervalu, siekia net iki 16 metų
• Galimybė turėti integruotą „M-Bus“ komunikaciją
• 2 pasirenkami komunikacijos moduliai
• 7 arba 8 skaitmenų ekrano skiriamoji geba
• Patogi vartotojo sąsaja su 3 mygtukais
• Variantas su ekrano apšvietimu
• Automatinis ULTRAFLOW® aptikimas
• Suderinamas su gliukolio pagrindo ar kitų mišrių skysčių skaičiavimu

Šilumos skaitiklio Multical 603 aprašymas

Kaip tai veikia?

Šilumos skaitiklis Multical 603 yra universalus skaičiuotuvas, naudojamas kaip  šilumos skaitiklis, vėsumos skaitiklis arba kombinuotas šilumos/vėsumos skaitiklis. Veikia su 1 arba 2 srauto jutikliais ir 1, 2 arba 3 temperatūros jutikliais. Skaitiklis skirtas matuoti energiją beveik visų tipų šiluminiuose įrenginiuose, kuriuose vanduo arba mišrus skystis (gliukolis) naudojamas kaip energijos perdavimo terpė.

MULTICAL® 603, be šilumos ir vėsumos matavimo, gali būti naudojamas nuotėkio stebėjimui, nuolatiniam veikimo stebėjimui, kaip galios ir srauto ribotuvas su vožtuvo valdymu, taip pat energijos matavimui tiek atvirose, tiek uždarose sistemose.

Pagal EN 1434 ir MID, Šilumos skaitiklis Multical 603 gali būti priskirtas „skaičiuotuvui“ su atskiru tipo patvirtinimu ir metrologine patikra, jis gali būti tiekiamas kaip atskiras skaičiuotuvas arba kaip visas matuoklis, su sumontuotais temperatūros jutikliais ir srauto jutikliu pagal klientų reikalavimus.

MULTICAL® 603 turi 2 srauto jutiklių įėjimus, kuriuos galima naudoti tiek elektroniniams, tiek mechaniniams srauto jutikliams. Impulsų skaičių galima užprogramuoti nuo 0,001 iki 300 impulsų/litre, o skaičiuotuvą – užprogramuoti visiems vardiniams srauto jutiklių dydžiams nuo 0,6 iki 15 000 m³/h. Skaičiuotuvas gali būti tiekiamas tiek su galvaniškai prijungtais, tiek su atskirais srauto jutiklių įėjimais.

Savybės

Sukaupta šilumos energija ir (arba) vėsumos energija gali būti rodoma kWh, MWh, GJ arba Gcal, visa tai pateikiant septynių ar aštuonių pagrindinių skaitmenų simboliais. Ekranas buvo specialiai sukurtas siekiant užtikrinti ilgą tarnavimo laiką ir ryškų kontrastą plačiame temperatūrų diapazone. Be to, „MULTICAL® 603“ gali būti tiekiamas su ekranu su apšvietimu (603-F tipas).

„MULTICAL® 603“ maitina vidinė D-elementų ličio baterija, kurios tarnavimo laikas yra iki 16 metų, arba 2xAA ličio paketas, kurio tarnavimo laikas yra iki 9 metų. Arba skaitiklis gali būti maitinamas iš tinklo 24 VAC/VDC arba 230 VAC įtampa.

„MULTICAL® 603“, turi daug programuojamų funkcijų ir galimybę papildyti komunikacijos moduliais. Dėl pasiekto konfigūracijos lankstumo, užtikriname optimalų jo panaudojimą įvairiose srityse. Skaitiklis sukonfigūruotas gamykloje ir paruoštas naudoti. Tačiau po montavimo jį galima pakeisti/perkonfigūruoti naudojant skaitiklio priekinius klavišus, READy arba METERTOOL HCW programas.

Automatinis aptikimas leidžia keisti ULTRAFLOW® X4 naudojant MULTICAL® 603, nereikia iš naujo konfigūruoti (pakeisti CCC kodo).

MULTICAL® 603 gali automatiškai pakoreguoti impulso vertę ir qp kad atitiktų prijungtą ULTRAFLOW® X4. Automatinis aptikimas yra aktyvus kai CCC kodas yra 8xx ir aktyvuojamas, kai skaičiuotuvo viršus ir pagrindas yra sujungiami.